Konverzace

Město nebo vesnice?

Jak rozmluvit a rozehřát studenty na začátku lekce? Co takhle pobavit se na téma bydlení?

Jak konverzační kartičku použít?

Na úvod se studentů zeptejte na několik otázek k danému tématu. Jen ať se rozpovídají o svém domě a bytě, která místnost je pro ně nejdůležitější? Jak se jim líbí v jejich čtvrti? Mají přírodu na dosah?

Další úkol dostanou do dvojice nebo do skupinky – napište v bodech jaké výhody a nevýhody podle nich skýtá bydlení ve městě a na vesnici? Jak se typicky v Česku bydlí? Pohled cizince na českou kulturu je vždy obohacující.

Aby ale nezůstalo jen u povídání, studenti můžou napsat pár slov o tom, jak se bydlí v jejich zemi. Zajímavé určitě bude srovnat styly bydlení v jednotlivých zemích, odkud studenti pocházejí – a až budou poslouchat, co napsali ostatní, nezapomeňte jim dát za úkol, aby se doptali na další detaily. Tak si zajistíte, že budou určitě bedlivě poslouchat.

No a co by to bylo za lekci češtiny bez trošky té gramatiky. K tématu bydlení se nejlépe hodí zopakovat formy lokálu singuláru. A znáte nějakého studenta, který ví vždycky, zda sáhnout po prepozici v nebo na?

Užijte si na lekci zábavu při procvičování lokálu sg. s naším kvartetem nebo se setem na Quizletu.

Dejte nám vědět, jak se studenti rozpovídali na toto téma do komentářů. Máte nějaké připomínky? Napište na info@cestinajehra.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *