Texty

Léto! Pracovní list.

V novém pracovním listu najdete slovní zásobu, otázky ke konverzaci, text a pár gramatických cvičení. To vše na téma léto (úroveň A1-A2).

Slovní zásobu z prvního cvičení najdete také na Quizletu (čj-aj).

Text se zaměřuje na aktivity, které děláme v létě. K textu pak můžete využít doplňující cvičení – určování pravdivosti tvrzení, spojování částí vět a doplňování prepozic do textu.

Z gramatického hlediska se text zaměřuje na slovesa a jejich konjugaci. Proto v následných cvičeních najdete také cvičení, v němž budou studenti rozřazovat slovesa z textu do 4 skupin podle typu konjugace (zde vycházíme ze základního dělení podle učebnic Lídy Holé). Tato slovesa také najdete na Quizletu.

V pracovním listu najdete také tipy na další zábavné hry a aktivity, které jsme zde publikovali již dříve – konverzační hru na téma cestování, zahřívací rychlovku na procvičení slovní zásoby Přijela babička z Ameriky nebo Abecedu.

Nezapomeňte, že si vždycky můžete vytvořit hru přesně podle svého gusta. Stačí, když si stáhnete univerzální šablonu a vepíšete si do něj slovní zásobu, otázky, nakreslíte obrázky… Vytvořte si svoje pravidla. Hlavně, ať si vy i studenti užijete spoustu zábavy (a možná se studenti i něco málo přiučí :-))

Celý pracovní list i s doplňkovými cvičeními stáhnete zde:

Pokud byste našli nějaké chyby, chtěli nás inspirovat k další tvorbě nebo se chtěli podělit o své zkušenosti s aktivitami v lekcích, dejte vědět do komentářů, na náš Instagram či na náš Facebook.

Přejeme hodně zábavy s novým pracovním listem a hlavně pěkné léto!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *