Pracovní listy

Podzim přichází. Pracovní list (A2/B1)

Po pracovním listu na téma léto přichází pokračování – další roční období, podzim.

První strana je opět věnována slovní zásobě, se kterou se potom setkáte v hlavním textu a následných cvičeních. Tuto slovní zásobu jako vždy najdete na Quizletu, kde ji můžete se studenty procvičit pomocí několika typů her. Dokonce Vám tato aplikace pomůže vytvořit test! Pozor, v setu je i několik slov, která se ve cvičení 1 neobjevují.

Na druhé straně najdete hlavní text, který je rozdělen do tří odstavců. Doporučujeme nechat nejdřív studenty rychle „prolétnout“ text očima a splnit první úkol – přiřadit k jednotlivým odstavcům titulky. Tato aktivita jim pomůže budovat schopnost rychlé orientace v textu a zachycení klíčových slov.

Dále v pracovním listu následují cvičení k textu a přídavná gramatická cvičení. Ve cvičení 3 mají studenti za úkol vytvořit otázky k textu podle již předepsaných otázek (příklady řešení najdete na poslední straně v Klíči). Cvičení 4 nabízí témata k diskusi a v 5. cvičení si studenti zopakují formy akuzativu plurálu. Poslední cvičení na této straně vybízí k tvorbě slovních spojení a následné použití těchto frází ve větách.

Následující strany jsou věnovány doplňujícím aktivitám. První z nich je desková hra s otázkami (a jedním úkolem) na téma podzim. Ke hře potřebujete pouze figurky (nebojte se, pokud jste je zapomněli, vyzvěte studenty, ať si sami nějaké najdou, často to může být zdrojem zábavy :-)) a kostku. Tu případně najdete ZDE.

Další strana Vám (doufejme!) přinese do lekce trochu podzimní vůně. Najdete tam totiž recept na podzimní pečení. Dejte svým studentům prostor sdílet své oblíbené recepty (a přinést kolegům ochutnat). Zároveň si zde můžete zopakovat čísla a také genitiv plurálu.

V neposlední řadě zde máte k dispozici také křížovku. Legenda je opět tvořena obrázky. Můžete z ní jednoduše vytvořit „komunikativní“ křížovku, tedy křížovku pro dvojice. Stačí studentovi A dát k dispozici jednu polovinu legendy a studentovi B tu druhou. Navzájem si pak musí slova popisovat definicemi.

Poslední strana představuje další aktivity, jak procvičit slovní zásobu ze cvičení 1. Najdete zde totiž kartičky se slovy, která odpovídají právě těm z prvního cvičení. Můžete si tyto kartičky vytisknout a vystříhat spolu s obrázky (cv. 1) a použít je například jako pexeso.

Tak teď už víte o pracovním listu vše! Stačí ho už jen stáhnout, což můžete udělat tady:

Nahrávka v mp3 formátu zde: (Music: Bensound.com)

Pokud budete mít k aktivitám jakékoliv připomínky, neváhejte a napište komentář pod příspěvkem, napište nám na Facebook nebo na instagramový profil.

Těšíme se na zpětnou vazbu!

One thought on “Podzim přichází. Pracovní list (A2/B1)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *