Aktivity

Profese (A1)

Na Instagramu byl vznesen požadavek jednou naší kolegyní, zda by bylo možné vytvořit nějaká cvičení na téma profese, ale pro úplné začátečníky. A jelikož Vaše přání je mi rozkazem, vznikl tento soubor aktivit!

Slovní zásoba je tentokrát základ všeho. Vybrala jsem 19 povolání, která mají studenti za úkol spojit s genderovými protějšky. K této aktivitě můžete využít Quizlet. Na poslední straně také najdete slovní zásobu ve formě pexesa. Využijte ji ale dle vlastní libosti! (česko-anglický set na Quizletu)

Kromě substantiv se zde studenti naučí také základní slovesa, která popisují činnosti vybraných profesí. Slovesa budete řadit do skupin podle konjugace. Také je budete doplňovat do vět. Slovesa také najdete na Quizletu.

Pokud byste chtěli slovesa ještě více procvičit, zkuste například hru Lodě nebo si vytvořte vlastní deskovku.

Aby však studenti mohli zapojit i trochu vlastní fantazie, třetí strana nabízí několik kreativních cvičení. Otázky typu „Kdo pracuje venku?“ mohou ve třídě vyvolat vášnivé diskuse. V další aktivitě je možné potrápit studenty s formami lokálu sg. A sedmé cvičení nabízí téma k diskusi, párové či skupinové spolupráci. Studenti zde mají najít výhody a nevýhody všech výše zmíněných povolání. Je už na Vás učitelích, zda úkol musí plnit pouze ústně, zda musí psát myšlenky v bodech nebo rovnou celé věty. Záleží na úrovni a na tom, co s nimi potřebujete více trénovat.

Čeká Vás zde i jeden úkol na psaní – v 10 větách popsat jeden den jedné profese.

A nakonec už jen hurá – křížovka! Ta musí být u každého pracovního listu zaměřeného na slovní zásobu.

Druhou verzi (s opravou) handoutu stáhněte zde:

Přeju hodně zábavy s profesemi a těším se na Vaši zpětnou vazbu 🙂

F.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *