AktivityHry

Vánoční hra – aktivity

Nechci, aby se taková skvělá vánoční hra ztratila někde v překladu (rozuměj v novém pracovním listu o Vánocích), takže jí dopřeju její chvilku slávy a zveřejním ji jako samostatný příspěvek.

Princip hry je jednoduchý a funguje stejně jako populární hra „Aktivity“. Na hrací desce najdete celkem 3 symboly – otazník, tužku a masky. Pokud hráč stoupne svou figurkou na otazník, musí zodpovědět jednu vánoční otázku – na kartičce se stejným symbolem (učitel je musí vytisknout – vystříhat, zalaminovat a srovnat na hromádky). Když zůstane figurka stát na tužce, musí svým protihráčům (nebo svému týmu, záleží na počtu studentů) slovo z karty se stejným symbolem nakreslit tak, aby ho ostatní poznali správně pojmenovali. A poslední symbol, masky, značí pantomimu. Výrazy z kartiček je tedy nutné předvést formou pantomimy.

V souboru najdete i prázdné archy, abyste si mohli vytvořit další nekonečné množství karet podle potřeby.

A na závěr ještě jeden tip – doporučuji vytisknout jednotlivé kategorie karet na barvené papíry (např. otázky na zelený, kreslení na červený, pantomimu na žlutý). V kartách budete mít větší pořádek a zjednoduší to jejich organizaci 🙂

Hra ke stažení zde:

A poslední tip – pokud nemáte po ruce figurky a kostku, nechte studenty vymyslet, co je bude na hracím poli reprezentovat (jelení lůj, koruna, víčko od pera…) a kostku si otevřete na mobilu nebo počítači. Například tady.

Přeju hodně zábavy 🙂

F.

2 thoughts on “Vánoční hra – aktivity

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *